Tarım-İş Sendikasının Yardımları Iraklı Ailelere Ulaştırıldı

30/06/2015 Paylaş:   

Irak’ta yaşanan insanlık dramına seyirci kalmayan sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tarım-İş Sendikası, ülkedeki ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmak için Türk Kızılayı ile işbirliği yapmıştı. Sendikanın nakdi bağışı karşılığı temin edilen bin adet gıda kolisinin dağıtımı gerçekleştirildi.
 
Yaklaşık bir yıldır Irak’ta insani yardım operasyonu yürüten Türk Kızılayı, Türkiye’den gönderilen yardım malzemelerinin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını sürdürüyor. Türk halkının, kurum ve kuruluşlarının yardımıyla Iraklılar hayata tutunmaya çalışıyor.
 
Iraklı ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan kuruluşlardan biri olan Tarım-İş Sendikası bin ailelik gıda kolisinin temin edilmesi ve Iraktaki Türkmen ailelere ulaştırılması için Türk Kızılayı’na nakdi bağışta bulundu. Hızla temin edilen gıda kolileri Erbil merkezli insani yardım operasyonu yürüten Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı tarafından ailelere ulaştırıldı.
 
Yardımlardan 5 Bin Kişi Faydalandı
 
Bölgedeki Kızılay ekibi yardım malzemelerini Erbil, Kerkük, Süleymaniye ve Cem Cemal’deki bin aileye dağıttı. Yardımlardan yaklaşık 5 bin kişi faydalandı.
 
Daha önceki çalışmalarda olduğu gibi Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf da yardım dağıtımına katıldı. Bölgede başlayan krizden bu yana her ay kesintisiz bir şekilde sığınmacılara destek olan Türk Kızılayı'na teşekkür eden Maruf, Türk Kızılayı'nın ırk, din ve mezhep ayrımı gözetmeksizin Irak'taki tüm sığınmacılara yardım ettiğini vurguladı, hayırsever Türk halkının Ramazan ayında da savaş mağduru insanları unutmadığını söyledi.