Kızılay'dan Pakistan'a Aşı Yardımı

01/07/2015 Paylaş:   

Hac ibadetini yerine getirmek üzere Pakistan’dan Suudi Arabistan'a gideceklere uygulanmak üzere 15 bin menenjit aşısı temin eden Türk Kızılayı, aşıları Pakistan Din İşleri Bakanlığına teslim etti.
 
Bakanlık binasında düzenlenen törende konuşan Din İşleri Bakanı Serdar Yusuf,  Türkiye'nin yardımından ötürü kendilerine müteşekkir olduklarını belirtti. Geçen yıl da aynı şekilde menenjit aşılarının gönderildiğini ifade eden Yusuf, “Türkiye'de yaşayan kardeşlerimizle Osmanlı hilafeti döneminden bu yana birbirimize güçlü bir şekilde bağlıyız. Türkiye, kardeş ülke olarak hiçbir zaman Pakistan'a yardımlarını esirgemiyor. Her zaman Türk kardeşlerimizi yanımızda görmek bizi mutlu ediyor. Türkiye'nin her alanda bize göstermiş olduğu desteği hiç bir zaman unutmayacağız” dedi.
 
Aşıların teslimine katılan Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ise, Türkiye'nin kardeş ülke Pakistan'a desteklerini sürdüreceğini belirterek, “Tarihten gelen bağlarımız, inanç ve kültür yakınlığımızla Pakistanlı kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.