Kızılay’ın İftar Sofrası Bu Defa Tokat’ta Kuruldu

02/07/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin dört bir yanında iftar sofraları kurarak, toplumun her kesimini aynı sofra etrafında bir araya getiren Türk Kızılayı, bu defa Tokat’ta iftar programı düzenledi. Türk Kızılayı mobil mutfağında Kızılay aşçıları tarafından pişirilen yemeklerle binlerce Tokatlı iftarını açtı.
 
Tokat Gazi Osman Paşa Stadyumu önünde gerçekleştirilen iftar programına Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Okyay Biçer, Dr. Naci Yorulmaz, Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı. Tokat Valisi Cevdet Can ve yerel yöneticiler de vatandaşlarla birlikte Kızılay iftar sofrasında bir araya geldi.
 
Genel Başkan Akar’dan İftar Yemeği Servisi
 
Türk Kızılayı’nın afet dönemlerinde kullandığı mobil mutfaklardan biri olan modern araçta pişirilen yemeklerden alabilmek için sıraya giren vatandaşlara Genel Başkan Akar da servis yaptı.
 
Tokatlılarla birlikte olmaktan, iftar yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Akar, “Türkiye'nin dört bir etrafında ramazanı ihya açısından iftar yemekleri düzenliyoruz. Kumanya dağıtım faaliyetlerinde bulunuyoruz. 700 şubemizde bu tür faaliyetler devam ediyor. Güneydoğu Anadolu'da Şırnak'ta, Orta Anadolu'da da Kırşehir'de tekrarlayacağız. Bu tür faaliyetlerimize ramazan boyunca devam edeceğiz” dedi. Genel Başkan Akar, ayrıca Türkiye genelinde 13 aşevinde iftar faaliyetinin sürdüğünü, ayrıca ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek servisi yapıldığını hatırlattı.
 
Afet Deposu ve Kan Merkezi Sözü
 
İftar programı için gittiği Tokat’ta yerel yöneticileri de ziyaret eden Genel Başkan Akar, afet deposu kurulması, kan merkezi açılması için Vali Cevdet Can ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile ayrı ayrı görüştü. Her iki konuda da destek sözü alan Akar, yakın bir süre sonra çalışmaların hızlanacağını kaydetti.