Kızılay Şubelerinde Ramazan Telaşı

02/07/2015 Paylaş:   

Yardımlarını yıl boyunca sürdüren ve yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin yarasına merhem olan Türk Kızılayı şubeleri, Ramazan nedeniyle çalışmalarını artırdı, ihtiyaç sahibi daha fazla insana ulaşabilmek için organize oldu.
 
Türk Kızılayı Genel Merkezi’nden gönderilen gıda kolilerinin yanı sıra, hayırseverlerin bağışı olan gıda malzemelerini Ramazanın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahiplerine dağıtan şubeler, anlaşmalı zincir marketlerde de farklı bir çalışmayı yürütüyor. Anlaşmalı zincir marketlerde stant açarak vatandaşları Ramazan gıda kolisi bağışı yapmaları için teşvik eden şubeler, bağış olarak aldıkları gıda kolilerini de zaman kaybetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.
 
Gönüllüler İş Başında
 
Kızılay’ın genç gönüllüleri de bu çalışmalara destek veriyor. Gün boyu stantta durup gıda kolisi bağışı alan gönüllüler, kapı kapı gezerek ihtiyaç sahibi insanlara ulaşıyor, gıda kolilerini ve diğer ihtiyaç malzemelerini teslim ediyor.
 
Şubeler, gıda kolisine ek olarak, Kızılay’ın kurban etlerinden yaptığı kavurma konservelerini de ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasına taşıyor.
 
Diğer tarafta ise, aşevlerinde yemek hizmeti veren Kızılay şubeleri, aşevine gelemeyecek olanların evine iftar ve sahur için yemek ulaştırıyor.