Çökelek Köyü’nün Acısına Kızılay Ortak Oldu

07/07/2015 Paylaş:   

Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 15 çiftçinin toprağa verildiği Salihli Çökelek köyüne yardım için giden Kızılay ekipleri, köylülerin acısına orta oldu.
 
Yaşanan olayın hemen ardından Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Merkezi’nden uzman personel ile bölge şubelerinden yetkililer olay yerine ulaştı. Sonrasında cenazelerin defnedileceği Çökelek köyüne giden Kızılay ekibi burada ikram çadırı kurdu. Köye ikram aracını da sevk eden Türk Kızılayı, hayatını kaybedenlerin yakınları ile taziyeye gelenlere destek olmaya çalıştı.
 
Çökelek Köyünde Bekleyiş Sürüyor
 
Olayın ilk saatlerinden itibaren çalışmaya başlayan Kızılay ekibi, cenazelerin defnedilmesinden sonra da Çökelek köyündeki bekleyişini ve ikram hizmetini sürdürüyor. Hayatını kaybeden çiftçilerin yakınlarına Kızılay uzman psikoloğu tarafından psikososyal destek veriliyor. Kızılay ekipleri ise ailelerin ihtiyaçlarını tespit ediyor.
 
Türk Kızılayı Salihli Şubesi ile Gölmarmara Şubesi Başkan ve yöneticileri de Çökelek köyündeki çalışmalara destek veriyor, acılı aileleri yalnız bırakmayan akraba ve komşulara ikramda bulunuyor.