Türk Kızılayı’ndan Iraklı Ailelere Ramazan Yardımı

07/07/2015 Paylaş:   

Kendi ülkelerinde göçmen durumuna düşen Iraklılara bir yılı aşkın süredir insani yardımda bulunan Türk Kızılayı, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazanda da yardımlarını sürdürüyor.
 
Türkiye’den gönderilen yardım malzemelerinin Irak’ın geneline sevkini sağlayan Türk Kızılayı, yerelden temin edilen gıda malzemelerini de ailelere ulaştırıyor. Irak’taki yaşanan gelişmeler Türk Kızılayı üst düzey yöneticileri tarafından da takip ediliyor, yöneticiler sık sık bölgeyi ziyaret ediyor. Son olarak Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş Irak’a bir ziyaret gerçekleştirerek Ramazan dönemi yardımlarını yerinde inceledi, Ramazan yardımı dağıtım faaliyetine katıldı.
 
Yardım malzemelerinin, ayrım gözetmeden tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için titiz bir çalışma gerçekleştirildiğini belirten Kamil Kolabaş, yerel yöneticilerin ve ulusal derneğin de bu çalışmalara eşlik ettiğini, başarılı bir insani yardım operasyonu yürütüldüğünü söyledi.
 
Yahyava Kampında İftar
 
Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Irak Delegasyon Başkanı Şafak Lostar ve Kızılay ekibi, Kerkük’teki Yahyava kampında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından organize edilen iftar programına katıldı.
 
TİKA Başkanı Serdar Çam ve TİKA yetkililerinin katıldığı iftar programı öncesinde kampta incelemeler de bulunuldu. Çocuklarla yakından ilgilenen heyet, beraberlerinde getirdikleri hediyeleri dağıttı.
 
Kamil Kolabaş, Irak temasları kapsamında Irak Kızılayı Kuzey Irak Sorumlusu Hawre İhsan Sadık’ı ziyaret etti, plaket takdim etti. Kolabaş ayrıca, Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf’a katkılarından dolayı plaket verdi.