Türk Kızılayı’nın Yurt İçinde Ve Yurt Dışındaki İnsani Yardımları Sürüyor

08/07/2015 Paylaş:   

-KIZILAY MANİSA’DA HAYATINI KAYBEDEN TARIM İŞÇİLERİNİN AİLELERİNE 1000’ER LİRA BAYRAM YARDIMI YAPACAK
 
-BULGARİSTAN BAŞMÜFTÜLÜĞÜ’NÜN TALEBİ İLE 3000 İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUĞUN BAYRAMLIKLARI KIZILAY’DAN
 
-GÜRCİSTAN’A GİYİM VE GIDA YARDIMI YOLA ÇIKIYOR
 
Türk Kızılayı, kuruluş felsefesi doğrultusunda, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında din, dil, ırk ayrımı yapmadan ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı sürdürüyor. Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, Manisa’da hayatını kaybeden insanlara “yalnız olmadıklarını” hissettirmek için bir dizi karar aldı. Kazanın ardından taziye çadırları kurarak hizmet veren Türk Kızılayı, eş zamanlı olarak da hayatını kaybedenlerin ailelerine yönelik psikososyal destek çalışmasını başlattı. Türk Kızılayı, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ailelere 1000’er Lira da nakdi yardım yapma kararı aldı.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, Bulgaristan Başmüftülüğü’nden gelen bir talebi de değerlendirdi. Başmüftüğün talebi doğrultusunda Bulgaristan’da ihtiyaç sahibi 3000 çocuğun bayramlık kıyafetlerini Türk Kızılayı temin edecek. Kıyafetler gelecek hafta Yönetim Kurulu üyeleri tarafından çocuklara dağıtılacak.
 
Gürcistan’da yaşanan sel felaketinin ortaya çıkardığı insani ihtiyaçları da değerlendiren Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, bu ülkeye yönelik olarak da 2 TIR gıda ve giyim yardımı yapmayı kararlaştırdı. Yardımların önümüzdeki günlerde Tiflis’te olması planlanıyor.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Türk Kızılayı 147 yıldır dünyanın neresinde olursa olsun insan acısını dindirmek için çalışıyor. Bugün Manisa’da büyük bir acı yaşıyoruz, dün Van’da büyük bir acı yaşıyorduk. Yardımseverlerin destekleriyle hiç kimseyi yalnız bırakmamak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bulgaristan’da bayrama yeni kıyafetleri ile girecek olan 3000 çocuğun heyecanını Ankara’dan paylaşıyoruz. Gürcistan’da her şeyini sele veren insanlara Türk halkının sıcacık merhamet elini ulaştırıyoruz” diye konuştu.
 
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.