Yönetim Kurulu Üyesi Kolabaş’tan Kırgızistan Kızılayı’na Ziyaret

09/07/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın uluslararası yardımlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Kırgızistan Kızılayı’nı ziyaret etti. Genel Müdür Rustam Aleyev ile gerçekleştirilen görüşmede Kırgızistan Kızılayı’nın kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları ve işbirliği alanları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Türk Kızılayı’nın ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş’a, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er ve TİKA’nın ülke koordinatörü de eşlik etti. Görüşmede Kırgızistan Kızılayı Genel Müdürü Rustam Aleyev ve Genel Müdür Yardımcısı Marat Kachkynbekov da Kırgızistan Kızılayı’nın çalışmalarını anlattı.

“İhtiyacı olanın yanındayız”

Türk Kızılayı olarak nerede bir yardım çığlığı varsa orada olduklarını ifade eden Kolabaş,  “Her zaman ihtiyacı olanın yanında yer almaya devam edeceğiz.” dedi. Kırgızistan Kızılayı’na destek olmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını da ifade eden Kolabaş, Genel Müdür Aleyev’e günün anısına Türk Kızılayı kahve fincanı hediye etti.

Türk Kızılayı’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren Genel Müdür Aleyev ise, Kırgızistan’ın zor zamanlarında her zaman yanında olan Türk Kızılayı’na ve Genel Başkan Akar’a teşekkürlerini ifade etti.