Kızılay’ın İftar Sofralarında Binlerce Vatandaş Orucunu Açtı

13/07/2015 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi vatandaşların sofrasını bu Ramazan’da da bereketlendiren Türk Kızılayı, düzenlediği iftar programlarında da binlerce vatandaşı iftar sofralarında buluşturdu. Ramazan’ın son iftar sofraları Adana ve Kırşehir’de kuruldu.

Adana’da tarihi köprü üzerinde, Kırşehir’de tarihi Cacabey meydanında kurduğu iftar sofralarında vatandaşlar ile siyasetçileri, bürokratları ve yerel yöneticileri buluşturan Türk Kızılayı, ülkemizde misafir edilen Suriyeli, Iraklı ve Afganlıları da iftar sofralarında bir araya getirdi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Okyay Biçer, Dr. Naci Yorulmaz, İsmail Hakkı Turunç, Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek de iftar sofrasında binlerce vatandaş ile iftarını açan isimler oldu.

İftar Sofraları Her Ramazan Kurulacak

Türk Kızılayı’nın kurduğu ve binlerce vatandaşın orucunu açmak için bir araya geldiği iftar sofralarının önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da kurulacağı mesajını veren Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, iftar sofralarına gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Kızılay’ın her geçen gün daha fazla insana yardım eli uzattığını da belirten Akar, halkın malı ve önemli değerlerinden bir olan Türk Kızılayı’nın, vatandaş ile daha fazla kucaklaşacağı etkinliklere imza atacağını sözlerine ekledi.

Yerel Yöneticilerden Kızılay’a Destek

Genel Başkan Akar ve Kızılay üst düzey yöneticileri gittikleri her yerde coşkuyla karşılandı. Valilik, belediye başkanlığı ve diğer yerel yönetimlerle de görüşen Kızılay üst düzey yönetimi, Kızılay’ın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile makamlarında görüşen Kızılay üst düzey yöneticileri, Kızılay’ın bölgedeki çalışmalarına destek istedi.

Kızılay ile uzun yıllardır işbirliği içinde olduklarını belirten yerel yöneticiler, Kızılay’ın çalışmalarına destek vermek ve var olan sorunları çözmek adına daha fazla yardımda bulunacaklarının sözünü verdiler.

Şube Başkanları İle Bölge Toplantısı

Genel Başkan Akar ve Kızılay üst düzey yöneticileri Adana ve Kırşehir’deki iftar programları öncesi bölge şubelerinin başkan ve yöneticileriyle birer toplantı gerçekleştirdi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantılarda Kızılay’ın son dönem çalışmalarından bahseden Genel Başkan Akar, her geçen gün büyüyen ve uluslararası kamuoyunun dikkatini çeken Türk Kızılayı’nın bundan sonraki dönemde yeni hedefler belirleyerek başarısını ileri taşıması gerektiğini, bu noktada şubelere büyük görevler düştüğünü söyledi.