Trabzon Şubesi'nden Gürcistan’a Sel Desteği

13/07/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Trabzon Şubesi, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te meydana gelen sel felaketinden etkilenen ailelere teslim edilmesi için 125 bin dolar değerindeki giyim ve gıda malzemelerini Gürcistan Kızılhaçı’na teslim etti.

Kızılhaç merkez ofisinde Gürcistan Kızılhaçı Başkanı Natia Loladze’yle bir araya gelen Türk Kızılayı Trabzon Şubesi Başkanı Fuat Adıgüzel’e Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Güven ve Ayşe Yılmaz da eşlik etti.

Tiflis’te ki selzedelere yardım amacıyla 125 bin dolar değerinde malzeme getirdiklerini belirten Adıgüzel, “Kardeş ülke Gürcistan’a her zaman destek olacağız. Allah böyle bir afeti bir daha yaşatmasın. Zannediyorum bize de böyle bir şey olursa kardeş bu kuruluşumuz yanımıza gelecektir.” dedi.

“Türk Kızılayı sürekli destek sağlıyor”

Gürcistan Kızılhaçı ile Türk Kızlayı arasında uzun yıllardan beri güzel bağlantıların olduğunu ve birbirlerine her zaman yardım ettiklerini kaydeden Gürcistan Kızılhaçı Başkanı Loladze da, Türk Kızılayı’nın Gürcistan Kızılhaçı’na sürekli destek verdiğini söyledi. Loladze sözlerini şöyle sürdürdü: “2008 yılda Rusya ile Gürcistan arasında yaşanan savaş döneminde ülkemize gelip yardım getiren ilk kuruluş Türk Kızılayı olmuştu. Şimdi ise Tiflis’te yaşanan selden dolayı bize yardım getirdiler. Bu malzemeleri en yakın günlerde selzedelere dağıtacağız.” ifadesinde bulundu.