Kamil Kolabaş’ın Ulusal Dernek Ziyaretleri Devam Ediyor

14/07/2015 Paylaş:   

Son dönemde Orta Asya ve Güney Asya’da IFRC üyesi birçok ulusal derneği ziyaret eden, kapasite geliştirme çalışmaları ve yeni projeler hayata geçirmek için yetkililerle görüşen Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, bu defa Tacikistan Kızılayı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er ve TİKA ülke koordinatörünün de eşlik ettiği ziyarette Tacikistan Kızılayı Genel Sekreteri Ruziev Murodali Mehmondustovich ve IFRC Tacikistan Sorumlusu Baylar Talibov ile görüşen Kolabaş, Türk Kızılayı’nın yurtdışında sürdürdüğü insani yardım operasyonlarına ilişkin detaylı bilgi verdi.

Türk Kızılayı’nın bölgesinde önemli bir güce ve deneyime sahip olduğunu vurgulayan Kolabaş, bu deneyimi yakın coğrafyalardaki ulusal derneklerle de paylaşmak istediklerini, Tacikistan Kızılayı’nın da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Ruziev Murodali Mehmondustovich ise, bundan sonraki süreçte Türk Kızılayı ile daha yakın çalışmak için planlama yapacaklarını kaydetti.

Kolabaş, ziyaretin anısına Mehmondustovich’e Kızılay fincan takımı hediye etti.