Romanya Büyükelçisi Onofrei’den Türk Kızılayı’na Ziyaret

24/07/2015 Paylaş:   

Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei Türk Kızılayı Genel Merkezini ziyaret etti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile bir araya gelen Büyükelçi Onofrei, önümüzdeki dönemde yapılabilecek işbirliği alanlarını görüştü.
 
Büyükelçi Onofrei’yi makamında ağırlayan Genel Başkan Akar’a Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek de eşlik etti. Uluslararası alanda faaliyet gösteren Türk Kızılayı’nın başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Onofrei, Romanya’nın zor zamanlarında yalnız bırakmadıkları için de Genel Başkan Akar’a teşekkürlerini ifade etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Başkan Akar da “Türk Kızılayı olarak ihtiyaç sahibi olan herkese yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz. İki ülke arasında da tarihi bağlar var. Bu nedenle işbirliği içinde olmalıyız.” dedi.
 
Kocaeli Belediyesi’nden Destek Sözü
 
Genel Başkan Akar’ın bir diğer ziyaretçisi de Kocaeli Belediyesi Başkan Vekili Av. İbrahim Bulut oldu. Türk Kızılayı’nın yeni dönem faaliyetleri hakkında Genel Başkan’dan bilgi alan Kocaeli Belediyesi Başkan Vekili Bulut, ihtiyaç sahiplerine yardım etme konusunda her zaman Türk Kızılayı’na destek olacaklarını ve işbirliği çalışmalarına açık olduklarını ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Akar da, Kocaeli Belediyesi Başkan Vekili Bulut’un destek sözüne teşekkürlerini ifade etti.