Bulgar Gönüllülerden Genel Başkan Akar’a Ziyaret

27/07/2015 Paylaş:   

Bulgar Kızılhaçı ile ilişkiler her geçen gün artıyor. Karşılıklı olarak ziyaretler gerçekleştiren ulusal dernek yöneticileri farklı alanlarda işbirlikleri için kararlar alıyor. Bulgar Kızılhaçı Varna Şubesi genç gönüllüleri de kendi çalışma alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuyor. Bu kapsamda ülkemizi ziyaret eden genç gönüllüler Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ı İstanbul’daki makamında ziyaret ettiler.
 
Komşu ülkelerdeki Kızılay ve Kızılhaç dernekleri başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında ulusal derneklerle iletişim halinde olunduğunu, çeşitli işbirliği anlaşmaları gerçekleştirildiğini belirten Akar, Bulgaristan Kızılhaçı’nın da bunlardan biri olduğunu söyleyerek, genç gönüllüleri misafir etmekten büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.
 
Komşu ülke Bulgaristan’ın ulusal derneğiyle uzun yıllara dayanan bir işbirliğinin olduğunu hatırlatan Akar, bu işbirliği sayesinde yüzbinlerce ihtiyaç sahibine başta gıda olmak üzere çeşitli yardımlar yapıldığını, en son ise Ramazan bayramı öncesi çocuklara giysi yardımı yapıldığını ifade etti.
 
Türk Kızılayı Tuzla Şubesi’nin misafiri olarak Türkiye’ye gelen Bulgar Kızılhaçı Varna Şubesi genç gönüllülerini Genel Başkan Akar’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu karşıladı. Genel Başkan Akar, günün anısına genç gönüllülere hediye verdi.
 
Dostluk devam edecek
 
“Bulgaristan Kızılhaçı Varna Şubesi ile Türk Kızılayı Tuzla Şubesi 2011 yılında kardeş şube oldu” diyen Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, “Geçtiğimiz yıllarda da diğer gönüllü kardeşlerimiz buradaydı. Bu iki ülke arasındaki kardeşlik ve dostluk diyaloğu sürecek. Varna'da güzel dostlarımız var, hepsine selam yolluyoruz” diye konuştu.