Kan Bağışını Destekleyen Orduluları Genel Başkan Akar Yalnız Bırakmadı

03/08/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için ülke genelinde kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı’na her kesimden destek geliyor. İllerde festival havasında kan bağış etkinlikleri düzenleniyor. Genel Başkan Akar da bu organizasyonlarda vatandaşları yalnız bırakmıyor. Son olarak Ordu’nun Ünye ilçesinde de festival havasında kan bağış etkinliği düzenlendi.
 
Orduluların kan bağışı konusunda gösterdiği hassasiyete, onları yalnız bırakmayarak karşılık veren Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Ünye’deki kan bağış etkinliği öncesinde yerel yöneticilerle temasta bulundu. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcıyı makamlarında ziyaret eden Genel Başkan Akar, Ünye’deki kan bağış organizasyonuna destek veren Kaymakam Mustafa Demir ve Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ile de bir araya geldi.
 
Ünyeliler Kan Bağışına Koştu
 
Türk Kızılayı Ünye Şubesi’nin ev sahipliğinde Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi desteğiyle Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kan bağış organizasyonu renkli gösterilerle başladı. Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği bando takımının marşlarıyla başlayan etkinliğe yerel yöneticiler ve Kızılaycıların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik kapsamında düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlara bronz, gümüş ve altın madalyaları da takdim edildi.
 
“Kan Bağışlayan Herkes Hayır İşliyor”
 
Etkinlikte bir konuşma yapan Genel Başkan Akar, bu organizasyonlar sayesinde Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılama noktasında emin adımlarla yol alındığını kaydederek, kan bağış etkinliğini festival havasında gerçekleştiren Ünyelilere teşekkür etti.
 
Her ünite kanın üç kişinin hayatını kurtardığı da hatırlatan Akar, “Geçmiş yıllarda kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunurdum. Şimdi ise hayırlı olsun diyorum. Çünkü kan bağışlayarak bir hayır yapmış oluyorlar. Hiç tanımadıkları bir insanın hayatını kurtarıyorlar” dedi.
 
Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ise, görev yaptığı her ilçede Kızılay’ın çalışmalarına destek verdiğini, bunu bir zorunluluk değil, önemli bir görev olarak gördüğünü belirterek, bundan sonra da her nerede olursa olsun Türk Kızılayı’na destek olmayı sürdüreceğini ifade etti.
 
Ünyelilerden Kızılay Heyetine Yakın İlgi
 
Genel Başkan Akar’ın yanı sıra Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu ve bölge şubelerin başkan ve yöneticileri de Ünye’deki etkinliklere katıldı, ziyaretlere eşlik etti. Ünyeli yerel yöneticiler ve bürokratlar da Kızılay heyetini yalnız bırakmadı, tüm ziyaret boyunca heyete eşlik etti.
 
Genel Başkan Akar, ziyaret kapsamında Kızılay adına tahsis edilmesi planlanan arazide de incelemelerde bulundu.