Haber Arşivi

5 / 0
03/08/2015

Gazzeli Yetimlerin Yüzünü Türk Kızılayı Güldürdü

2008 yılından bu yana kesintisiz olarak Gazze’ye insani yardımda bulunan Türk Kızılayı, Gazzeli yetimleri de unutmuyor. Daha önce yetimlere harçlık yardımında bulunan, Al-Amal Yetimhanesinin mobilyalarını tedarik eden Türk Kızılayı, son olarak çocuklara kıyafet yardımında bulundu. Yetim çocuklar Türk Kızılayı sayesinde kendi istedikleri kıyafeti seçme hakkına da sahip oldu.
 
Türk Kızılayı Gazze Delegasyonu, Gazzeli yetimler için yine önemli bir çalışmaya imza attı. Al-Amal Yetimhanesindeki, yaşları 5 ile 17 arasında değişen 123 çocuğu baştan aşağıyı giydirdi. Türk Kızılayı uzman personeliyle mağazaya giden çocuklar kendi istedikleri pantolon, gömlek, tişört, ayakkabı ve elbiseyi almanın mutluluğunu yaşadı.
 
Gazzeli yetimlerin her türlü ihtiyacının karşılanması için uluslararası standartlarda hizmet veren Al-Amal Yetimhanesine daha önceki dönemlerde de destek veren Türk Kızılayı, son çalışması ile de çocukları mutlu etti. Kendi seçtikleri kıyafetlerle mağazadan ayrılan çocuklar, sevinçlerini arkadaşları ve Kızılaycılarla paylaştı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ