Türk Kızılayı’nın Merhamet Eli Kenya’ya Uzandı

04/08/2015 Paylaş:   

Bağışçılarından aldığı güçle sadece yurt içinde değil, yurt dışında da önemli çalışmalar yürüten Türk Kızılayı, birçok ülkede insani yardım operasyonu yürütüyor. Son olarak Kenya’ya da merhamet elini uzatan Türk Kızılayı, Türkiye’nin hazır giyim markası LCW’nin bağışlarını Kenyalı yetim çocuklara ulaştırdı.
 
Firmanın şartlı bağışı karşılığı satın alınan 21 bin parça kırtasiye malzemesi, yatak, battaniye, giyim eşyası ve benzeri yardım malzemeleri Kenya’nın Garisse eyaletinde bulunan Najah Yetimhanesindeki çocuklara dağıtıldı. Yetimhanenin bazı bölümlerinin tadilatını da gerçekleştiren Türk Kızılayı, yetimhanenin okul sıralarını, bilgisayarlarını satın aldı, yetimhanenin bir aylık ihtiyacı olan gıda malzemesini temin ederek yöneticilere teslim etti.
 
167’si kız, 175’i erkek olmak üzere toplam 342 çocuğun ihtiyaçlarının karşılandığı Najah Yetimhanesine LCW firmasının bağışlarını ulaştıran Türk Kızılayı, Türkiye’den Kenya’ya gönül köprüsü kurmuş oldu. Kırtasiye malzemeleri ile yeni giysilerini alan çocuklar ise Kızılay ekibine ve Türk halkına teşekkür etti.