Haber Arşivi

5 / 5
14/08/2015

Bolu Şubesi’nden Burs Alan Öğrencilerden Vefa

Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nden burs alan ve almakta olan öğrenciler, buna vesile olan ve öğrenim hayatlarını tamamlamaları için bağışta bulunan hayırseverlerin mezarlarını Bolu Şubesi Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka ile birlikte ziyaret edip, Kuran-ı Kerim okuyarak kabirlerine çiçekler bıraktılar.
 
Öğrencilerin üniversite eğitimine destek sağlanması amacıyla Türk Kızılayı’na gayrimenkulünü bağışlayan merhum öğretmen Şeref Güler’in vasiyeti doğrultusunda, Türk Kızılayı Bolu Şubesi gayrimenkulün kira getirisiyle her yıl ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs veriyor. Merhum bağışçılarının vasiyetini yerine getirdikleri için son derece mutlu olduklarını belirten Bolu Şubesi Başkanı İka, “Hayırseverlerin mezarlarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Mezarların üzerinden gül ve çiçekler eksik olmuyor. Halen burs alan ya da geçmişte aldığı bursla öğrenimini tamamlayanlar mezarlığı sıklıkla ziyaret ediyor.” ifadesini kullandı.
 
Güler kardeşlerin yaptıkları yardımlar sayesinde adlarının ilelebet yaşayacağını anlatan öğrenciler ise, ilerleyen zamanlarda imkânı olmaları durumunda benzer katkıları sağlamayı hedeflediklerini aktararak merhum kardeşleri rahmet ve şükranla andıklarını dile getirdiler.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ