Fikir Kutusu Ödülleri Sahiplerini Buldu

17/08/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın çalışanların katılımına dayanan yenilikçi yönetim anlayışını geliştirmek amacıyla başlatılan Fikir Kutusu Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Kurum mensupları, ödüllerini Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun elinden aldı.
 
Kızılay  Genel Merkezi’nde  gerçekleşen ödül törenine Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut, İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Doğan ve Kızılay çalışanlar katıldı. Törende  konuşan Dr. Mehmet Güllüoğlu,  fikir kutusu sayesinde çalışanların yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirebileceklerini söyledi. Fikir Kutusu projesinin birçok kurumda git gide yaygınlaştığını ifade eden Güllüoğlu,  “Umarım bu fikirler artarak devamı eder. Bu fikirler sayesinde  Kızılay’ın geleceğini birlikte inşa ederiz. Yöneticilere  düşen görev  ise bu projeleri kağıt üzerinde bırakmak değil uygulamaya geçirmektir. Bu kapsamda  projeye fikirleri ile desteğini sunanlara ve bu fikirlere oy veren herkese  teşekkür  ederim” dedi.
 
İlkinin düzenlediği Fikir Kutusu  Yarışması’nda,  gönüllülük, kaynak geliştirme, uluslararası faaliyetler konu başlığında 75 fikir yarıştı.   Kızılay yöneticileri ve çalışanlarının değerlendirdiği fikirler arasında dereceye girmeye hak kazanan fikir sahipleri yarım altın ile ödüllendirildi.
 
Yarışmada; Kızlay  Evlerinin Kurulması Projesiyle Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi’nden Pınar Çaltekin, Kızılay Ayakkabı Projesiyle Stratejik Yönetim Bölümünden  Çiğdem Balamir Altınay, Mültecileri ve Sığınmacıları Anlamak ve Anlatmak Projesiyle Kurumsal İletişim Bölümünden Kenan Akkaya ödül  aldı.
 
Komite değerlendirmesi sonucunda ödül alanlar ise, Ortak Gönüllülük Projesi ile Marmara Bölge Afet Merkezi’nden Fatma Alkan, Gönüllü Fatura Projesi ile Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Recep Budak ve  Senin Şehrin Senin Öykün Projesiyle Bağış Yönetimi Bölümü’nden Erdem Çöplen ödül almaya hak kazandı.