Türk Kızılayı Yemen’e Yardıma Hazır

19/08/2015 Paylaş:   

Yemen'deki insani kriz çerçevesinde uzun vadede yapılacak acil yardımlara teşvik, gerekli acil yardımların yapılması, ülkede yaşanan insani kriz hakkında bilgilendirme yapılması amacıyla düzenlenen Uluslararası Yemen İnsani Yardım Konferansı’nda, Türk Kızılayı da Yemen’e yapacağı destekten söz etti.
 
İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) tarafından gerçekleştirilen “Uluslararası Yemen İnsani Yardım Konferansı”nda sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla Yemen’deki savaş, sonuçları ve planlanan insani yardım faaliyetleri görüşüldü. Konferansa Türk Kızılayı’nı temsilen ise Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı.
 
“3 milyon dolarlık yardım gemisi”
 
Türk Kızılayı’nın dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine el uzattığını belirten Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, hazırlanan 3 milyon dolarlık yardımın malzemesinin ise Eylül ayında deniz yoluyla Aden’e göndermeyi planladıklarını söyledi.
 
Yemen için insani yardım, sağlık, eğitim konularının tartışıldığı konferans sonrasında Yemen’deki iç savaşı anlatan belgesel ve kısa filmler de gösterildi.