Türk Kızılayı Ekipleri Artvin’de Yaraları Sarıyor

25/08/2015 Paylaş:   

Artvin ve çevresindeki sağanak yağışlar, sel ve su baskınlarına yol açarken 8 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Günlük yaşamı olumsuz etkileyen sel ve su baskınlarının ardından harekete geçen Türk Kızılayı ise, bölgedeki uzman afet müdahale ekipleriyle ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıyor.
 
Ülke genelindeki sağanak yağışlar son olarak Artvin’de sel ve su baskınlarına yol açtı. Meteorolojik gelişmeleri yakından takip eden Türk Kızılayı, Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Merkezi, Trabzon Yerel Afet Merkezi, Erzincan Yerel Afet Merkezi’nden bölgeye afet müdahale uzmanları gönderdi. Bölgede yardım çalışmaları yürüten afet uzmanlarına Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Trabzon ve Erzincan şube başkanları da eşlik ediyor.
 
Vatandaşlara Su ve Gıda Yardımı
 
Özellikle içme suyu problemi yaşanan Artvin’de, Türk Kızılayı afet uzmanları tarafından köyler de dahil olmak üzere su ve gıda yardımı yapılıyor. Hastanede yakınlarını bekleyen vatandaşlar ve bölgede çalışma yürüten ekiplere ise mobil ikram aracıyla kumanya, ayran, çay ve kek ikramında bulunuluyor.
 
Bölgede ortaya çıkabilecek yeni ihtiyaçlar için hazırlıklarını tamamlayan Türk Kızılayı tüm gelişmeleri bütün birimleri ile yakından takip ediyor.