Kayseri Şubesi Yeni Hizmet Binasına Kavuştu

02/09/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey yöneticiler bir dizi etkinlik için Kayseri’ye çıkarma yaptı. Şube hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Kızılay yöneticileri, gönüllü kan bağışçılarını da plaket ve madalya ile ödüllendirdi. Kayseri Valisi ve Belediye Başkanını da ziyaret eden Kızılay üst yönetimi, bölge toplantısını da burada gerçekleştirdi.
 
Bağışçıların desteğiyle Kayseri’de inşa ettirilen şube hizmet binasının açılışı ve mobil kan bağış aracının teslim törenini Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’nin ev sahipliğinde yapan Türk Kızılayı heyeti, daha sonra bölge toplantısı ve kan bağışçılarına madalyalarının takdim edildiği organizasyona katıldı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’i de makamlarında ziyaret eden Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Şube Başkanları ile diğer yöneticiler Kayseri’deki Kızılay birimlerini yakından gözlemledi.
 
“Yardıma ihtiyaç duyanların yanındayız”
 
Şube hizmet binasının açılış töreninde Kızılay’ın çalışmalarını anlatan Genel Başkan Akar, yurtiçinde ve dünya coğrafyasında nerede afet, yangın, deprem, sel, yer kayması varsa Türk Kızılayı'nın orada olduğunu, yardıma ihtiyaç duyanların yanında yer aldığını dile getirdi. İhtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kayseri Şubesi’nin de emeklerinin boşa gitmediğini vurgulayan Akar, “Kayseri'de güzel işler yapıyoruz. Kayseri şubemiz aktif, toplumda kabul görmüş insanlardan meydana gelmiş bir şube. Onlar da hayır hasenat işlerinde ellerinden geleni yapıyorlar. Çok güzel işler çıkartıyorlar. Bu çalışmaları yakından takip eden hayırseverlerimiz de bağışlarıyla Kızılayımızı yalnız bırakmıyor ve böyle güzel işlere imza atmamızı sağlıyorlar. Şube binamızın yapımına katkı sağlayan hayırseverlerimize teşekkür ediyor, desteklerini esirgememelerini diyorum.” dedi.
 
“Sizde Kızılay’a destek verin”
 
Türkiye’de çok önemli bir yere sahip olan sivil toplum kuruluşlarının başında Türk Kızılayı’nın geldiğine işaret eden Kayseri Valisi Düzgün, “Hizmetlerin sağlıklı, verimli yürütülebilmesi adına da güzel bir binaya sahip olunması önemli. Kayserililer hayırseverlik konusunda Türkiye’de marka. Kızılay Kayseri şubesi de diğer şubelere göre önde gelen şubeler arasında yer alıyor. Kurban Bayramı vesilesiyle de kurbanlarını Kızılay aracılığıyla değerlendirmek isteyen vatandaşlara buradan çağrı yapmak istiyorum. Kızılay, yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor. Sizde Kızılay’a destek verin.” ifadesinde bulundu.
 
Törende bütün malvarlığını Kızılay'a bağışlayan hayırsever Ahmet Ulucan da Kızılay’ın çok önemli bir kurum olduğunu vurgulayarak destek olan herkese teşekkür etti.
 
Kan Bağışçılarına Madalya
 
Türk Kızılayı’nın düzenli kan bağışçılarından belirli sayılara ulaşanlara plaket, altın, gümüş ve bronz madalyalarının törenle verildiği gecede açılış konuşmasını Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Uzandaç yaptı.
 
Kan bağışçılarına teşekkürlerini ifade eden ve bağışlamanın çok önemli bir kavram olduğunu belirten Akar ise, “Sadece Allah rızası için bir şey yapmak çok önemli bir durum. Kan bağışı da çok kutsaldır. Kan bağışlayarak, yapayı olmayan, imal edilemeyen bir ilacı ihtiyacı olana verilmesini sağlıyorsunuz. Kan bağışlayarak canınızdan can veriyorsunuz. O bakımdan kan vermek ve diğer bağışları yapmak bizim manevi dünyamızla bire bir örtüşen hususlardır.” şeklinde konuştu.
 
Düzenli kan bağışlarından dolayı hak ettikleri madalyaları Türk Kızılayı’nın en üst düzey yöneticilerin elinden alan kan bağışçıları, hem kan bağışında bulunarak hayır işlemekten hem de Kızılaycıları yanlarında görmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.