Haber Arşivi

5 / 0
02/09/2015

Genel Başkan Vekili Dr. Kınık Yemen'de İncelemelerde Bulundu

Yeryüzü Doktorları'ndan bir heyetle birlikte Yemen’in güneyindeki Aden kentine giden Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, yaralıların tedavi edilmesi ve ihtiyaç tespiti yapmak amacıyla bölgede incelemelerde bulundu.
 
Yemen’e yardım için hazırlıklarını tamamlayan Türk Kızılayı, bölgedeki heyetiyle ihtiyaç tespiti çalışmaları yürütüyor. Yemen’de ciddi boyutlarda gıda sıkıntısı olduğunu belirten Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, “Aden'de 6000 bina yıkılmış, ayakta büyük bina kalmamış. Yemende gıda sıkıntısı had safhada. 250 bin çocuk ciddi beslenme bozukluğu yaşıyor. Aden’in ayakta kalan 3 hastanesinden biri olan Es-Sadaka Hastanesi ve Katar Kızılayı yaralı bakımını üstlenmiş, şehirde 10 bin yaralı var. Türk Kızılayı olarak bizde Aden valiliği, BM ve STK yetkilileri ile yardımlarımızın güvenliği ve işbirliği imkânlarını konuştuk.” şeklinde konuştu.
 
Aden Halk Sağlığı Dairesi Genel Müdürü Dr. Elhad Lesur ise Türk Kızılayı'na ve Yeryüzü Doktorları’ndaki görevli doktorlara Yemenli kardeşlerine yardımlarından ötürü teşekkürlerini ifade etti. Lesur, Türk ve Yemen halklarını birleştiren tarihten gelen güçlü bağların olduğunu sözlerine ekledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ