Haber Arşivi

5 / 0
07/09/2015

Türk Kızılayı Yangınzede Ailelere Yardım Eli Uzattı

Erzurum’da meydana gelen yangında mağdur olan vatandaşlara Türk Kızılayı yardım elini uzattı. Ailelere gıda yardımı yapılırken, vatandaşlara ve müdahale ekiplerine hizmet için de ikram aracı bölgeye gönderildi.
 
Tortum ilçesi Ziyaretli köyünde meydana gelen yangın bilgisini aldıktan hemen sonra harekete geçen Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu (Erzurum) Bölge Afet Yönetimi Merkezi, köye 1 ikram aracı ile uzman ekibini gönderdi. Yangın nedeniyle evleri kullanılamaz hale gelen ve akrabalarının yanına yerleşen ailelerle iletişime geçen Kızılay ekibi beraberlerinde götürdükleri gıda kolilerini, acil beslenme kitlerini ve temiz içme sularını ailelere teslim etti.
 
Yangın müdahalesini sürdüren ekipler ve vatandaşlar için ise ikram aracından hizmet yapan Türk Kızılayı, bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşu olması nedeniyle vatandaşların takdirini topladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ