Kızılay İle İslam Hilal Komitesi’nden İnsani Yardımda İşbirliği

11/09/2015 Paylaş:   

İnsani yardım alanında uluslararası birçok kurum ve kuruluşun işbirliği yaptığı Türk Kızılayı, daha önce ortak çalışmalar yürüttüğü Uluslararası İslam Hilal Komitesi ile yeni işbirlikleri yapmayı planlıyor.
 
Uluslararası İslam Hilal Komitesi Başkanı Ali Buhedma, Başkan Yardımcısı Ömer Taşlı ve Genel Müdür Mohammed Elasbali, insani yardım alanında yeni işbirlikleri yapma konusunda Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Genel Başkan Akar’ın İstanbul’daki makamında gerçekleştirilen toplantıya Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ile Uluslararası İlişkiler Müdürü Kaan Saner de katıldı.
 
Toplantıda iki kuruluş arasındaki işbirliğinden duyulan memnuniyet dile getirildi, ortak faaliyetlerin daha ileri seviyeye taşınması karara bağlandı. 
 
Uluslararası İslam Hilal Komitesi Türkiye Bölgesel temsilciliğinin faaliyetlerine Türk Kızılayı tarafından verilen destek için Genel Başkan Akar’a teşekkür eden Ali Buhedma, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı'nın statüsü konusunda da düşüncelerini paylaştı. Toplantıda ayrıca İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkeler 2016 yılı istişare toplantısının Türkiye'de yapılması konusu da masaya yatırıldı.
 
Toplantının sonunda Genel Başkan Akar, Uluslararası İslam Hilal Komitesi heyetine plaket takdim etti.