Bolu Şubesi’nden Şehide Vefa

11/09/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bolu Şubesi, Bolu’nun Dörtdivan ilçesinde 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verilen şehit polis memurunu son yolculuğuna uğurladı. Kızılaycılar şehit ailesini, yakınlarını ve törene katılan vatandaşları yalnız bırakmadı.
 
Iğdır’da polis servisine teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memurunun cenaze törenine katılan vatandaşlara, şehidin ruhu için çay, çorba, lokum, maden suyu ve su ikramında bulunuldu. Daha sonra şehidin cenazesi yoğun kalabalık eşliğinde köy mezarlığında defnedildi. Kızılaycılar akşam saatlerine kadar cenazeye gelen vatandaşlara ikramlarda bulunmaya devam etti.
 
Yangından Etkilenenlere Yardım
 
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde kısa sürede büyüyerek çevredeki evlere sıçrayan yangını fark eden vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yangının büyümesi sonucu 8 ev ve 6 ahır yanarak zarar gördü. Yangından etkilenen afetzedelere ise, Türk Kızılayı Bolu Şubesi tarafından giyim, gıda, yatak, battaniye, bebek bezi, hijyen seti ve mutfak seti yardımı yapıldı.