Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kızılay’a Kurban Vekaleti

17/09/2015 Paylaş:   

Geçen yıl kurban vekaletlerini Türk Kızılayı'na veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl da kurban Kızılay’ı vekalet verdiği kurumlar arasından ayırmadı. Yurt içi için 1, yurt dışı için ise 7 adet olmak üzere toplam 8 adet kurban vekaletini Kızılay’a veren Cumhurbaşkanı, bir kez daha Kızılay’a güvenini ortaya koydu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar başkanlığında, Genel Başkan Vekilleri Dr. Kerem Kınık ve Kemal Akar, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç ile Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’ndan oluşan Kızılay heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Genel Başkan Akar, Kızılay’ın çalışmaları ve Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasıyla ilgili bilgi verdi.
 
Cumhurbaşkanı’ndan Toplam 8 Hisse
 
Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, kurban vekaletini Kızılay'a vermesi talebinde bulunduklarını aktaran Genel Başkan Akar, Erdoğan'ın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletini Kızılay'a verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yıl yurt içine 1, yurt dışına 7 hisse kurban vekaleti verdiğini kaydeden Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı kurbanlarının Filistin, Moritanya, Etiyopya, Çad, Bangladeş, Makedonya, Kosova’da kesilmesini istediğini belirtti.
 
Binali Yıldırım’ın da Kurban Vekaleti Kızılay’a
 
Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Binali Yıldırım da kurban ibadetinde Türk Kızılayı’nı tercih ederek yurtdışı için 4 hisselik kurban vekaletini Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’ne verdi.