Kamil Kolabaş’tan Irak’taki Çalışmalara Yakın Takip

20/09/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, çatışmalardan kaçıp ülkelerinde göçmen durumuna düşen ihtiyaç sahibi insanlara yapılan yardımları yerinde incelemek için Irak’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Ziyareti kapsamında öncelikli olarak Irak Türkmen Cephesi Başkanı Ersat Salihi, Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf ile bir araya gelen Kolabaş, ilerleyen dönemde yardım çalışmaları kapsamında yapılması gerekenleri masaya yatırdı. Daha sonra yardımlarla hayata tutunmaya çalışan ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelen Kolabaş, Tika ve Türk Kızılayı’nın ortak projesi olan mesleki eğitim projesi kapsamında yardım malzemeleri dağıtımına katıldı.
 
Türkmen Kadınlar Derneği biçki-dikiş kursunun göçmen kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi de gezen Kolabaş, “Uzun süredir evlerinden uzak olan insanların geldikleri bu yeni çevreye alışmaları ve aynı zamanda ekonomik kazanç sağlamaları için düzenlenen kursların devam etmesini önemsiyorum. Bu kurslardan daha fazla kadının faydalanması için gerekli ekipman desteğini Türk Kızılayı olarak karşılamaya devam edeceğiz” dedi.
 
Kolabaş, Irak ziyareti kapsamında, çatışmalardan olumsuz etkilenen gurupların temsilcileriyle de bir araya geldi, yardım taleplerini değerlendirdi.