Haber Arşivi

5 / 4
30/09/2015

Suriye Türkmenlerinden Kurban Teşekkürü

Geleneksel hale gelen ve bu yıl "Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram" sloganı ile düzenlenen Türk Kızılayı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na ihtiyaç sahiplerinden teşekkür mesajları geliyor.
 
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa’nın teşekkür mektubu:
 
“Sayın Ahmet Lütfi Akar,
 
Türk Kızılayı tüm Suriye halkı için olduğu gibi biz Suriye Türkmenleri için de çok büyük bir önem ve değer arz etmektedir.
 
Malumlarınız olduğu üzere Suriye’de yaşanan savaşın en büyük mağduru biz Suriyeli Türkmenlerdir. Bu zor süreçte Türk Kızılayı olarak bizleri bir an olsun yalnız bırakmadınız. Maddi ve manevi desteklerinizi hiçbir zaman esirgemediniz. Yardımlarınızla savaşın yokluğa sürüklediği Suriye Türkmeni kardeşlerinize el uzattınız, ekmeğinizi, aşınızı paylaştınız.
 
Mübarek kurban bayramında da bizleri unutmadınız. Savaş mağduru Suriye Türkmenleri’ne yaptığınız kurban bağışı için başta zat-i aliniz olmak üzere Türk Kızılayı’na sonsuz şükranlarımızı sunmak boynumuzun borcudur. Saygılarımla.”
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ