Haber Arşivi

5 / 0
02/10/2015

İzmir Şubesi’nden Genç Mucitlere Destek

Avusturalya’da gerçekleşecek Bridgestone World Solar Challenge(BSWC) 2015 yarışına katılacak olan SOLARİS Ekibi’ne Türk Kızılayı İzmir İlk Yardım Eğitim Merkezi ilk yardım eğitimi desteği verdi.
 
Hepsi Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi olan gençlerin yarışmaya katılabilmek için ihtiyaç duyduğu ilkyardım eğitimleri, İzmir’in tek uluslararası sertifika verme yetkisi olan Türk Kızılayı İzmir İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde verildi.
 
İlk yardım eğitimi için iki gün boyunca ağırlandıklarını ve Türk Kızılayı İzmir Şubesi'ne teşekkürlerini ifade eden SOLARİS Takım Lideri Özcan Dinç, “Acil durum karşısında sakinliğimizi koruyup izlememiz gereken basamakları uygulayarak, doğru bir ilk yardım uygulayabilmeyi istiyoruz. Türk Kızılayı şu an Türkiye'de uluslararası ilk yardım eğitimi veren tek kurum. Ayrıca eğitim boyunca ilgileri ve destekleri için Şube Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer’e, Eğitim Koordinatörü Yasemin Tanel’e ve Merkez Müdürü Çağatay Delen'e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ