Akçakoca Konuevi Sakinleri Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

06/10/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Akçakoca Konuk Evi'nde kalan yaşlılar, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Konukevi sakinleri satın aldıkları mama, süt ve yemleri barınaktaki sokak hayvanlarına götürdü. Sokak hayvanlarına sahip çıkmanın huzurunu yaşayan konukevi sakinleri, bu faaliyeti düzenli olarak tekrarlama kararı aldı.
 
Konukevi sakinlerinin hayvan üst seviyede olduğunu, kendilerinin de buna duyarsız kalmak istemediklerini söyleyen Türk Kızılayı Akçakoca Konukevi Müdürü Dilek Aydoğan Direk, “Yaşlı konuklarımızla beraber bir çalışma yaparak içimizde kampanya başlattık. Toplanan paralarla düzenli olarak mama ve süt alıyoruz. Bu aldığımız sütleri yaşlılarımız ve hayvansever dernekleri ile birlikte barınağa gidip teslim ediyoruz” dedi.
 
Direk, barınaktaki hayvanları kendi elleriyle beslemenin yaşlıları psikolojik anlamda rahatlattığını belirterek, şöyle konuştu:
 
“Konuklarımız buraya geldiğinde kendilerini iyi hissediyorlar. Sokak hayvanlarına yardım etmek onların psikolojilerine de yarar sağlıyor. Kendi aralarında para topluyor mama ve süt alıyorlar. Ayrıca biz de yemekhanemizde artan yemekleri her gün düzenli olarak barınağa getiriyoruz.”