KARDEMİR Çalışanları Kan Bağışına Koştu

06/10/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak üzere ülke genelinde faaliyetlerine aralıksız devam eden Türk Kızılayı, her geçen gün kurumsal destekçi sayısını da artırıyor. Karabük’te “Çeliğe Su, İnsana Kan” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasında Çelik İş Sendikası ve Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) çalışanları kan bağışı yaparak kana ihtiyacı olana el uzattı.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası, Türk Kızılayı Karabük Şubesi ve Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı etkinliği başladığı ilk dakikalardan itibaren yoğun ilgi gördü. KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ve şube başkanlarının katılımıyla başlayan kampanya beş gün sürecek. Türk Kızılayı, bağış olarak aldığı kanlarla Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastalara şifa dağıtacak.
Çeliğe Su İnsana Kan
 
KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan fabrikanın Genel Müdürü Uğur Yılmaz, önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hastalık veya kazalar sonrası kana büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Yılmaz, “Kanın yeri başka bir şeyle doldurulamıyor. Kan özel ve kıymetli bir ilaç. Tek kaynağı var, o da insan. 'Çeliğe Su, İnsana Kan' sloganımızla verilecek kanlar can kurtaracak.” dedi.
 
“Verdiğimiz kan hayat kurtarmaktadır”
 
Sadece insanda olan bir değeri tekrar insana sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül de, “Verdiğimiz kan bir gün bir yerde, birisine hayat verecektir. Verdiğimiz kan hayat kurtarmaktadır. Bu bizi mutlu ediyor.” ifadesini kullandı.
 
“Kan bağışı yapan herkese teşekkürler”
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer de kan bağışının çok önemli olduğuna değinerek, “Kanın bir örneği yapılamaz. İstediğiniz kadar paranız olsa da hiçbir teknoloji kan yapamaz. Bunu sadece insan bedeninden alabilirsiniz. Avrupa'da kan bağışını vatandaşlar para karşılığı yapıyor. Bizim ülkemizde insanımız bedelsiz olarak veriyor. Bu Türk insanın önemli bir meziyetidir. Kanın kime gideceğini bilmeden kan veriyoruz. Bu önemli konuda desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini dile getirdi.