Pilotlardan Kan Bağışına Destek

09/10/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için çalışan Türk Kızılayı’na bir destek de pilotlarından geldi. Türkiye Havayolu Pilotlar Vakfı (PİLVAK) üyeleri Atatürk Havalimanı'nda kurulan stantlarda kan bağışında bulundu.
 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde gerçekleştirilen kan bağış etkinliğine pilotların yanı sıra kabin memurları ve yer hizmetleri çalışanları da destek verdi. Uçuş öncesi havaalanına gelen veya görevden dönen pilotlar ve kabin ekipleri kan bağışı yaptı.
 
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, İstanbul Vali Yardımcısı Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş ile Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar’ın da katıldığı kan bağışı etkinliğinde pilotlar kan bağışı için sıraya girdi.
 
Pilotların Kan Bağışı Duyarlılığı
 
Törende bir konuşma yapan Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, “Pilotların onurlu ve güzel davranışı bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Genç, kan bağışı devam ederken kan bağışlayan pilotlarla, kabin memurları ve vatandaşlarla da sohbet etti.
 
Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ulutaş ise, kan bağışına yönelik faaliyetleri desteklediklerini söyledi. Kan bağışıyla insanların can kurtarmanın yanında kendi sağlığını da kurtardığını belirten Ulutaş, "Kan verdiğin zaman hücreleri de yeniliyorsun. Hem insani hem de İslami bir hizmettir" dedi.