Türk Kızılayı’ndan İhtiyaç Sahipleri İçin İyilik Koşusu

09/10/2015 Paylaş:   

147 yıldır insanlığın hizmetinde olan ve halkından aldığı güçle milyonlarca insana yardım elini uzatan Türk Kızılayı, daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşabilmek için 8 Kasım 2015 tarihinde “İyilik Koşuşu” organize edecek. İyilikseverler koştukça ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek organizasyonun tanıtımı ise Ankara Kızılay Meydanı’ndaki Güvenpark’ta yapıldı.
 
Dünyanın birçok ülkesinde farkındalık yaratmak için uzun yıllardır gerçekleştirilen “İyilik Koşusu”nun startını bu yıl Türkiye’de Türk Kızılayı verecek. Ankara Kızılay Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliğin profesyonel ayağına bağış yapanlar, halk ve çocuk koşusuna ise tüm iyilikseverler katılabilecek. Organizasyonun tanıtımı ise Kızılay Meydanı’nda Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç, Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Kızılay yöneticilerinin yanı sıra Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın ile milli sporcuların katılımıyla gerçekleşti.
 
Kızılay İyilik Koşusu 8 Kasım’da
 
8 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek Kızılay İyilik Koşusu’nun detaylarını paylaşan Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, “Kızılay olarak bu yıl ilk defa Kızılay İyilik Koşusunu düzenleyeceğiz. Bizim için çok anlamlı bir organizasyon. Sporlar, etkinlikler, bağış toplamanın birer aracıdır. Birçok amacı birleştireceğiz. Bu etkinlik sayesinde iyiliğin yanı sıra halkımıza spor da yaptırmış olacağız. Kızılay olarak vatandaşlarımızın sağlığını da önemsiyoruz. Halk sağlığı içinde hareket çok önemli. Bunun için belli aralıklarla spor yapılmasını teşvik etmek istiyoruz. Arkasından ise Kızılay olarak her zamanki gibi iyiliklere vesile olmak istiyoruz. Bu tür etkinliklerle bağış toplayarak daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyoruz. İyilik Koşusu Kızılay’ın ismini verdiği Kızılay Meydanı’nda 8 Kasım’da başlayacak. www.iyilikkosusu.com adresinden 500 metre çocuk koşusu, 3K halk koşusu, 6K ve 10K çipli koşu olmak üzere üç farklı koşuya profesyoneller, kadınlar, erkekler, çocuklar, yaslılar kısacası herkesi bekliyoruz. Bütün iyilik, spor ve Kızılay severleri bekliyoruz. Bu konuda bize desteklerinden ötürü Atletizm Federasyonu ve sporcularımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
“Kızılay denince akla iyilik yapmak geliyor”
 
Kızılay denince akla iyilik yapmanın geldiğini vurgulayan Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise etkinlik için atletizm branşının seçilmiş olmasından mutluluk duyduklarını söyledi. "İyilik Koşusu"na atletizm camiası olarak her türlü katkıyı sunacaklarını dile getiren Çintimar, “En iyisini, en güzelini yapabilmek için 8 Kasım'da hep beraber burada olacağız. Kızılay'la sayılı meydanlarda bu etkinliği yapabilmek, atletizm camiasının canı gönülden arzu ettiği bir organizasyondur. İnşallah bu etkinlikte hep beraber olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından vatandaşlara koşunun tanıtıldığı broşür dağıtıldı.