Eskişehir Şubesi’nden Sporcu Gençlere Hediye

13/10/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kollarının Taekwondocu Gençleri “Ümitler Şampiyonası”nda önemli başarılara imza atarak, Marmaris’te gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasında katıldılar. Sporcuların her zaman destekçisi olduğunu belirten Şube Başkanı Yüksel Girgin, sporculara hediyelerini verdi.
 
Bugünün gençleri yarının geleceğidir diyen Girgin, “Aslında o sözü biz şu şekilde söylüyoruz: Bugünün gençleri bugün aldıkları eğitim ve destekle gelecekte başarılı olacaktır. Bugünden itibaren bu çalışmaların içinde olmak çok önemli. 10 sene sonra değil, hemen yapılmalı” diye konuştu.
 
“Spor her alanda önemli konularımızın başında geliyor” diyen Girgin, “Spor ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp sağlam bir nesil yetiştirmeliyiz. Madde bağımlılığı almış başını gidiyor; buna karşı mücadele etmemiz lazım. Bu konuda gerekirse ailelerle görüşülüp yeni tedbirlerin alınmasına yardımcı olunabilir” ifadesini kullandı.
 
Minik Öğrenciler Unutulmadı
 
Eskişehir Şubesi, sadece sporcu gençleri değil, minik öğrencileri de unutmadı. Şube Kadın Kolları üyeleri hazırladıkları kırtasiye malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı. Hediyelerini alan minkler sevinçlerini arkadaşlarıyla paylaştı.