Genel Başkan Akar Çamkoru Gençlik Kampı’nda İncelemelerde Bulundu

14/10/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın, başarılı öğrenciler için ücretsiz tatil ve eğitim olanağı sunduğu kamplardan biri olan Çamkoru Gençlik Kampı’nda Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar incelemelerde bulundu.
 
Ankara’nın Çamlıdere ilçesi Çamkoru bölgesinde bulunan Gençlik Kampında incelemelerde bulunmak için ilçeyi ziyaret eden Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, ilçe girişinde Belediye Başkanı Caner Can, Şube Başkanı Bekir Özdemir ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Ziyarete Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ile Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayla Kaplan da katıldı.
 
Kaymakam ve Belediye Başkanından Akar’a Teşekkür
 
Genel Başkan Akar ve beraberindeki Kızılay heyetinin ilk durağı Çamlıdere Belediye Başkanlığı oldu. Kızılay heyetini ilçe girişinde karşılayan ve makamına davet eden Belediye Başkanı Caner Can, Türk Kızılayı’nın ülke genelinde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yürüttüğün insani yardım çalışmaları gururla takip ettiğini belirterek, Genel Başkan Akar’a teşekkür etti, plaket sundu.
 
Kaymakam Aydın Erdoğan’ı da makamında ziyaret eden Genel Başkan Akar, burada ilçe protokolü tarafında karşılandı. Kaymakam Erdoğan, Kızılay’ın başarılı çalışmalarından dolayı Genel Başkan Akar’a teşekkür ederek, Türk Kızılayı Çamlıdere Şubesi’nin ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalardan da övgüyle söz etti.
 
Gençlik Kampında İnceleme
 
Ev sahipliğini Şube Başkanı Bekir Özdemir’in yaptığı ziyaretin son adresi ise Türk Kızılayı Çamkoru Gençlik Kampı oldu. Genel Başkan Akar ve beraberindeki heyet kamp sosyal tesisleri, konaklama merkezlerinde incelemelerde bulundu. Kampın öğrenci kapasitesi, kullanım alanları ve eğitim programı hakkında detaylı bilgi alan Genel Başkan Akar, kampta yapılması planlanan tadilat ve benzeri çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulundu.