Haber Arşivi

5 / 0
15/10/2015

Bitlis Şubesi’nden Kader Mahkûmlarına Yardım

Türk Kızılayı Bitlis Şubesi, denetimli serbestlik uygulamasından faydalanan hükümlü tutuksuz mahkûmlara ihtiyaç malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım çalışmalarına Savcılar da eşlik etti.
 
İhtiyaç sahibi herkese yardım konusunda titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı Bitlis Şubesi, bu defa denetimli serbestlikten yararlanan kader mahkûmlarına yardım elini uzattı. Şube Başkanı Hayrettin Çoban’ın öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmaya Türk Kızılayı Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Başsavcı Ahmet Ataman, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Büyükşimşek katıldı.
 
Şube Başkanı Faruk Çoban yaptığı açıklamada, “Bu çalışma sayesinde ihtiyaç sahibi kader mahkumlarına da ulaşmış olduk. Bu alandaki yardımlarımızı sürdüreceğiz. Bize destek olan, bu yardım çalışmasını gerçekleştirmemiz için resmi izinleri çıkaran savcılarımıza ve müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ