Bayır Bucak Türkmenlerine Tıbbi Malzeme Desteği

15/10/2015 Paylaş:   

Suriye’ye yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Suriye’nin Bayır Bucak Türkmen Bölgesi’ne ameliyat ve yoğun bakım malzemeleri gönderdi.
 
Yaşanan iç karışıklıkların başından bu yana durumdan olumsuz etkilenen herkesin yanında olan Türk Kızılayı, bağışçılarının desteğiyle ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan tıbbi malzemeler Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki Türk Kızılayı ofisinde düzenlenen törenle Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine gönderildi.
 
“Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürler”
 
Savaşın başından bu yana Suriyelilerin yanında olmaya çalıştıklarını belirten, Türk Kızılayı Suriye Krizi Ülke Alan Koordinatörü Göksen Yenigül bağışta bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini dile getirdi.
 
Ameliyathane ve yoğun bakım ünitesinde ihtiyaç duyulabilecek tüm malzemelerin Türkmen Dağı mevkisindeki bir hastaneye ulaştırılacağını belirten Suriye’deki Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı da, “Özellikle 1,5 yıldır, savaştan kaçan insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Telafer'den kaçan Türkmen ailelere, Adana'ya yerleşmeleri ve sağlık sorunlarıyla ilgili önemli yardımlarımız oldu. Yaklaşık 3-4 aydır da Bayır Bucak Türkmen Bölgesi'ne yardım etmeye başladık. Hayırseverlerden de topladığımız insani yardım malzemelerini, bölgeye gönderdik.” ifadelerini kullandı. Programa Türk Kızılayı Hatay Ekip Başkanı Savaş Avcı ve Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Vezir de katıldı.