Başbakan Davutoğlu Kızılay Standında

16/10/2015 Paylaş:   

İstanbul’da gerçekleştirilen ve 2014-2015 dönem başkanlığını Türkiye’nin yaptığı Küresel Göç ve Kalkınma Forumu (Global Forum on Migration &Development) zirve toplantısına Türk Kızılayı’nın da dahil olduğu 150 ülkenin sivil toplum kuruluşları, 280 sivil toplum delegesi, Afrika'dan 30, Avrupa'dan 25, Amerika'dan 26, Asya'dan 33 ülke temsilcisi katılım sağladı.
 
Bu yıl sekizincisi düzenlenen Küresel Göç ve Kalkınma Forumu zirve toplantısında Türk Kızılayı da yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği çalışmaları aktarmak adına tanıtım standı oluşturdu. Türk Kızılayı’nın etkinlik kapsamında hazırladığı tanıtım standına gelen ve bilgi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Selami Altınok’a Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu eşlik etti.
 
Yaklaşık bin kişinin katılım sağladığı zirvede ana tema olarak, devletler, uluslararası örgütler, sivil toplum ve özel sektör arasındaki işbirliği ile etkin bir uluslararası göç yönetimi sağlanabileceği fikrinden hareketle, ‘Ortaklığın Güçlendirilmesi: Sürdürülebilir Kalkınma için İnsan Hareketliliği’ işlendi.