Pakistan Kızılayı Heyetinden İşbirliği Ziyareti

19/10/2015 Paylaş:   

Pakistan Kızılayı Genel Başkanı Dr. Saeed Elahi başkanlığındaki heyet, Türk Kızılayı’nın davetlisi olarak ülkemize geldi. İşbirlikleri uzun yıllar öncesine dayanan iki ulusal dernek arasında yeni işbirlikleri konusunda yapılması gerekenler masaya yatırılacak.
 
Pakistan Kızılayı Genel Başkanı Dr. Saeed Elahi, Genel Sekreter Dr. Rizwan Naseer, Operasyon Sorumlusu Ghulam Muhammad Awan, Sind Şube Başkanı Kanwar Waseem ve Gilgit Şube Başkanı Wali Muhammad’in ilk adresleri Türk Kızılayı’nın İstanbul’daki birimleri oldu. Pakistan heyeti daha sonra Ankara’ya gelerek Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ile birer toplantı yaptılar.
 
Ziyaretler kapsamında Pakistan Kızılayı ile Türk Kızılayı arasında uzun yıllara dayanan bir işbirliği olduğu, bu birliktelik sayesinde milyonlarca afetzedeye yardım eli uzatıldığı vurgulandı.
 
Yeni İşbirlikleri Yapılacak
 
Pakistan heyeti, Genel Sekreter Genç ile yaptıkları görüşmede Pakistan Kızılayı’nın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Genel Sekreter Genç, daha önceki yıllarda olduğu gibi Pakistan Kızılayı’nın yürüttüğü programlara katkıda bulunmak, farklı eğitim programlarıyla destek vermek istediklerini, bunun çerçevesini en kısa zamanda oluşturmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.
 
Pakistan heyeti Ankara temasları kapsamında Bölge Kan Merkezini ziyaret etti. Ankara Şubesi’ni de ziyaret eden heyet, şubenin il genelindeki çalışmaları ile yurtiçi ve yurtdışında yürütülen insani yardım çalışmalarına verdiği destekler hakkında bilgi aldı.