Ahıskalı Türkler’den Kurban Teşekkürü

21/10/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı bu yıl yurt dışında 18 ülkede vekalet sahipleri adına kurban kesimi gerçekleştirdi. Bu yıl ilk defa Kırgızistan’da da kurban kesen Türk Kızılayı, ihtiyaç sahibi Ahıskalı Türkleri de unutmadı. Kırgız Cumhuriyeti Ahıska Türkleri Derneği, kurban döneminde yürüttüğü faaliyetten dolayı Türk Kızılayı adına Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’a teşekkür mektubu gönderdi.
 
Kırgızistan’da binlerce Ahıska Türküne kurban eti ulaştıran Türk Kızılayı’na Ahıska Türkleri Derneği tarafından teşekkür edildi. Dernek Başkanı Reşad Şamilov tarafından kaleme alınan mektup Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a gönderildi. Şamilov, mektubunda şu ifadelere yer verdi:
 
“Malumunuz olduğu üzere halihazırda Kırgızistan’da 50.000 civarında Ahıskalı yaşamaktadır. 70 yıldan beri vatanlarından ayrı yaşamakta olan Ahıska Türkleri, Sovyetler dağıldıktan sonra sizlerle buluşmuş, bir nebze olsa da vatan özlemini sizlerle gidermeye çalışmıştır.
 
Sayın Genel Başkan,
 
2015 yılı Kurban Bayramı’nda Kırgızistan’ı ve bizleri unutmadığınız için sizlere şükranlarımızı bildiriyoruz. Ahıskalı Türklerin yaşadığı yerlerde dağıtılan kurban etleri unutulmaz hatıralara vesile olmuştur.
 
Saygılarımla.