Kızılay Şubelerinden Vatandaşlara Aşure İkramı

27/10/2015 Paylaş:   

Muharrem ayı nedeniyle Türkiye’nin dört bir tarafındaki Türk Kızılayı şubeleri vatandaşa aşure ikramında bulundu. Bazı illerde Kızılaycılara yerel yöneticiler de destek verdi. Aşure dağıtımının yapıldığı merkezlerde kan bağışı etkinliği organize eden şubeler de oldu.
 
Balıkesir, Bandırma, Eskişehir, Gaziantep, Siirt, Sinop, Sivas, Beşiktaş ve daha birçok Kızılay şubesi, gönüllüleri tarafından özenle hazırlanan aşureleri vatandaşlara ikram ettiler. Muharrem ayı nedeniyle hazırlanan aşureler cami cemaatine, öğrencilere ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu merkezi yerlerde dağıtıldı. Aşure ikramına şube yöneticilerinin yanı sıra gönüllüler de destek verdi. Bazı il ve ilçelerde yerel yöneticiler ve protokol üyeleri de Kızılaycılara destek verdi.
 
Her şubenin hazırladığı aşurenin lezzeti farklı olsa da vatandaşlarda bıraktığı mutluluk hissi aynı oldu. Aşurelerini kaşıklayan vatandaşlar böyle özel bir haftada ikramda bulunan Kızılaycılara teşekkür etti. Bazı şubelerin organize ettiği kan bağış etkinliğinde ise onlarca ünite kan bağışı alındı.