Marmara Üniversitesi’nde Kızılay Haftası Çoşkusu

05/11/2015 Paylaş:   

Marmara Üniversitesi Türk Kızılayı Kulübü ve Kızılay Şubesi’nin birlikte düzenlediği ‘ 7 Renk 7 İlke’ etkinliğinde üniversiteliler, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
 
29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, ülkenin dört bir yanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Savaşta ve barışta, sosyal hayatta,  uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Türk Kızılayı, mensubu olduğu Uluslar arası Kızılay Kızılhaç Hareketi’nin; insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik olan 7 temel ilkesini esas alarak çalışmalarını yürütüyor.
 
7 Renk 7 İlke ile Kızılay’ı anlattılar
 
Marmara Üniversitesi Türk Kızılayı Kulübü de Kızılay’ın faaliyet alanlarını tanıtmak amacıyla ‘7 Renk 7 İlke’ konulu bir etkinlik düzenledi. Kızılay’ın 7 temel ilkesinden yola çıkarak düzenlenen etkinlik, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesinde gerçekleşti. Kemençe eşliğinde horon oynayarak yerleşkeyi şenlik alanına çeviren gençlerin bu coşkusuna, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu ve Marmara Üniversitesi Yönetimi de eşlik etti. Etkinliğe Türk Kızılayı adına Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç ile Dr. Naci Yorulmaz, Kadıköy Şube Başkanı Numan Hocaoğlu ile Marmara Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Adem Kokaçya, Bilişimden Sorumlu Rektör Danışmanı Faruk Uçar, Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanı Hasan Şahin ile Protokol Müdürü Mücahit Karamanlı katıldı.
 
Kampus bahçesine kurulan Kızılay çadırında, geçmişten günümüze Kızılay’ın hizmetlerini yansıtan fotoğraf sergisi açıldı. Ayrıca gençlere Kızılay maden suyu dağıtıldı. Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, başta kan ve afet olmak üzere Kızılay’ın tüm faaliyet alanlarında gönüllü olarak destek veren Marmara Üniversitesi öğrencilerine teşekkür etti. Marmara Üniversitesi öğrencileri de Türk Kızılayı Yönetim Kurulu ile bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi aldılar.