“Kızılay Haftası” Şubelerin Etkinlikleriyle Renklendi

05/11/2015 Paylaş:   

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, yurt geneline yayılmış olan Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla şölene dönüştü. Hafta boyunca okullarda çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Şubeler, sokaktaki vatandaşı da kutlamalara dahil etti. Suriyelilere hizmet veren Toplum Merkezleri ve Çocuk Dostu Alanlarda da Kızılay Haftası unutulmadı.
 
Adıyaman, Bahçelievler, Balıkesir, Bartın, Batman, Beşiktaş, Bilecik, Bingöl, Çayırova, Çukurambar, Dalaman, Dursunbey, Erzincan, Eskişehir, Eyüp, Gaziantep, Gaziemir, Giresun, Kadıköy, Karşıyaka, Menemen, Niğde, Osmaniye, Polatlı, Siirt, Suruç, Şırnak, Ümraniye, Afyonkarahisar, Kilis, Kulu, Tokat ve daha birçok Şube, Kızılay Haftası boyunca çeşitli etkinliklere imza attı. Okul ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilere Kızılay’ın kuruluşu ve ilkeleri hakkında bilgi veren Kızılaycılar, hem öğrencilere hem de öğretmenlere Kızılay maden suyu ikram etti, lokumla ağızlarını tatlandırdı.
 
Şubelerin organize ettiği etkinliklerde öğrencilerden Kızılay çalışmalarını resimlerle anlatmaları da istendi. Kızılayı resimleyen öğrencilerin çalışmaları göz doldurdu.
 
Suriyeli Çocuklar da Kutlamalara Ortak Oldu
 
Türk Kızılayı’nın ülke geneline yayılmış olan şubelerinin yanı sıra, Kızılay Çocuk Dostu Alan ve Toplum Merkezlerinde de kutlama programları düzenlendi. Konaklama Merkezlerinde kalan ve Toplum Merkezlerine devam eden Suriyeli çocuklar tarafından düzenlenen Kızılay Haftası etkinliklerinde renkli gösteriler sergilendi. Suriyeli çocuklar yaptıkları resimlerde Kızılay’ı anlattı.
 
Kızılay Haftası kapsamında ilk yardım eğitimi organizasyonları ile kan bağışı etkinlikleri de düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler sayesinde Kızılay’ın çalışmaları ve ilkeleri bir kez daha toplumun tüm kesimlerine anlatılmış oldu.