AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan Kızılay Haftası Ziyareti

06/11/2015 Paylaş:   

Sadece afet dönemlerinde değil yıl boyunca yürüttüğü başta kan, kök hücre ve sosyal yardım çalışmalarıyla göz dolduran Türk Kızılayı'na toplumun tüm kesimlerinden destek ve ilgi artarak sürüyor. Kızılay Haftası nedeniyle okullar, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, kurum ve kuruluşlar Türk Kızılayı'na tebrik ziyareti düzenleyerek 147 yıllık iyilik destanı coşkusuna ortak oluyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı da Kızılay Haftası nedeniyle Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar'ı makamında ziyaret etti. AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Birim Başkanı Habibe Çiftçioğlu Başer, İstanbul 1. Bölge Sağlık Koordinatörü Tülin Sayın ile İstanbul 2. Bölge Sağlık Koordinatörü Ali Murat Duman'ın gerçekleştirdiği kutlama ziyaretinde Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ile Avrasya Şube Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Saadettin Çay da hazır bulundu. Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Kızılay'ın sağlık alanında yürüttüğü kan ve kök hücre bağışçısı kazanımı  çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bu sayede her yıl binlerce insanın şifalandığının altını çizerek "Kızılay Haftası nedeniyle bir kez daha yardım çınarımızın yanında olduğumuzu hatırlatmak istedik. Sağlık, yardım, engelli, kadın ve çocuk başta olmak üzere tüm yardım çalışmalarınızda her türlü destek vermeye hazırız" dedi.

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da Türk Kızılayı'nın 147 yıldır sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında insan acısını dindirmek için hizmet verdiğinin altını çizerek bu başarıda toplumun tüm kesimlerinin verdiği desteğin büyük katkısı olduğunun altını çizerek teşekkür etti. İstanbul'da AK Parti İl Başkanlığı ile geniş katılımlı bir kan bağışı kampanyası yapılmasına karar verilen ziyaretin anısına Genel Başkan Akar, misafir heyete plaket ve almanak takdim etti.