Kamil Kolabaş’tan Namibya Kızılhaçı’na İşbirliği Ziyareti

09/11/2015 Paylaş:   

Yakın bir zaman önce Güney Amerika ülkelerine bir dizi ziyaret gerçekleştiren ve ulusal dernek yöneticileriyle toplantılar düzenleyen Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, bu defa Afrika ülkelerini ziyaret ediyor. Kolabaş’ın bu temaslar kapsamındaki ilk ziyareti Namibya Kızılhaçı oldu.
 
Ziyaretinde Namibya Kızılhaçı Genel Sekreter Yardımcısı Laimi Onesmus, Finans Müdürü Onasini Ngobi ile bir görüşme gerçekleştiren Kolabaş, Türk Kızılayı’nın komşu ülkeler Irak ve Suriye’de gerçekleştirdiği insani yardım operasyonları ile uzak coğrafyalar olan Somali, Gazze, Filistin, Pakistan ve diğer ülkelerdeki çalışmaları hakkında sunum yaptı.
 
Türk Kızılayı’nın uzun yıllardır Afrika ülkelerine yardım eli uzattığını da vurgulayan Kolabaş, özellikle Kurban Bayramında birçok Afrika ülkesinde kurban kesimi gerçekleştirerek onbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştıklarını söyledi. Kolabaş, Namibya’da da insani yardım çalışması düzenlemek, Namibya Kızılhaçı ile bu konuda işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını sözlerine ekledi.
 
Kızılay’a Teşekkür
 
Namibya Kızılhaçı Genel Sekreter Yardımcısı Laimi Onesmus ise, Afrika genelinde milyonlarca ihtiyaç sahibi olduğunu, onlara yardım konusunda birçok uluslararası yardım kuruluşunun çaba gösterdiğini, bunlardan birinin de Türk Kızılayı olduğunu bildiklerini söyleyerek, Türk Kızılayı yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti. Onesmus, birlikte işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını kaydetti.
 
Kolabaş, ülke temasları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Namibya Büyükelçisi Deniz Çakar’ı da makamında ziyaret etti. Kolabaş ayrıca çeşitli açılışlara katıldı, bölgede incelemelerde bulundu.