Çayırova Şubesinden Örnek Proje

09/11/2015 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam eden Türk Kızılayı Çayırova Şubesi farklı bir projeye daha imza attı. Başlatılan “Onu Bir Yerde” isimli yardım kampanyasıyla yardıma ihtiyacı olan ailelere destek olunacak.
 
Hayırsever vatandaşları bu anlamlı projeye destek vermeye davet eden Türk Kızılayı Çayırova Şubesi Başkanı Halil Keskinoğlu, “Bu projedeki amacımız herkesten haberdar olmak, haberdar etmek ve elinden tutulmayan mağdur bırakmamak. Her sokakta bir ev belirliyoruz. O evde on aileyi bir araya getirip öncelikle Kızılay’ın çalışmalarından bahsediyoruz ve o mahallede bulunan yoksul ailenin durumunu anlatıyoruz. Her aile günde bir lira biriktiriyor. Ay sonu on aileden toplanan üç yüz lira şubemizden görevli bir kişi nezaretinde ihtiyacı olan aile ziyaret edilerek makbuz karşılığı aileye edilecek. Her ay gruptan seçilen farklı bir şahısla gidilecek ki projenin devamlılığı sağlanmış olsun. Ayrıca Çayırova Belediyesi Beyaz Masa birimi ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile görüşmeler yapıyoruz. Belirli noktalara bıraktığımız kumbaralarda biriken paraları da yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iletiyoruz.” dedi.
 
Minik Ellerden Destek

Yenimahalle İlköğretim Okulu 2-H sınıfı öğrencileri ise büyük bir yüreklilik göstererek yardıma muhtaç vatandaşlara destek oldu. Veliler tarafından hazırlanan pasta, börek ve çeşitli yiyecekler stant kuran çocuklar tarafından satıldı. Elde edilen geliri ise Kızılay kumbarasına attılar. Çayırova Şubesi Başkanı Keskinoğlu ise minik yüreklerine sığdırdıkları büyük merhamet ve duyarlılık için öğrencilere ve ailelerine teşekkürlerini ifade etti.