İstanbul Maratonu Fuarında Kızılay Standına Büyük İlgi

12/11/2015 Paylaş:   

Bu yıl 37’ncisi gerçekleştirilecek olan İstanbul Maratonu öncesinde Maraton ve Spor Fuarı düzenlendi. Fuarda Türk Kızılayı da yer aldı. Maraton’a katılacak olanlar tarafından ziyaret edilen Kızılay standının önemli misafirleri de oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan da onlardan biriydi. Sanatçı Burak Kut da Kızılay standını ziyaret ederek, bilgi aldı.
 
Bu yıl “Kadına karşı şiddete dur de!” sloganıyla 15 Kasım Pazar günü düzenlenecek olan İstanbul Maratonu için geri sayım devam ederken, maratona katılacakları bilgilendirmek ve kayıtlarını almak için Ataköy Atletizm Salonu’nda bir fuar düzenlendi.
 
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Yeşilay, Kadın ve Demokrasi Derneği, Toplum Gönüllüleri Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve Türk Kanser Derneği ile birlikte fuarda Türk Kızılayı da stant açtı. Türk Kızılayı Beşiktaş Şubesi tarafından açılan stant yoğun ilgi gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan standı ziyaret ederek Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Sanatçı Burak Kut da Kızılay standını ziyaret eden isimlerdendi. Binlerce kişinin gezdiği fuarda Kızılay standını her kesimden insan ziyaret etti. Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi alan insanlar bağışta da bulundu. Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Hakkı Turunç da Kızılay standını ziyaret ederek, beraberindekilere Kızılay çalışmaları hakkında bilgi verdi.