Genel Müdür Güllüoğlu “Gençlik Forumu”na Katıldı

16/11/2015 Paylaş:   

Bu yıl “Kimlik, Temsil, Hafıza” temasıyla gerçekleştirilen Gençlik Forumu’nda birçok konu ele alındı, uzmanlar tarafından değerlendirildi. Forumun sivil toplum konulu oturumuna ise Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı. Sivil toplum kuruluşlarında gençlerin rolüne dikkat çeken Güllüoğlu, kendi deneyimlerinden de örnekler verdi.
 
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) ile Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı işbirliğiyle Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Gençlik Forumu”na konusunda uzman birçok panelist katıldı. Prof. Dr. Mehmet Görmez ve SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran’ın açılışını yaptığı forumun onur konuğu ise yazar Alev Alatlı oldu.
 
Sosyal değişimin hızlı yaşandığı günümüz dünyası ve Türkiye’sinde gençlerin yerinin ve sorumluluklarının tartışıldığı, gençlerin din ve değerler, eğitim, siyaset, medya, sivil toplum alanlarında var oluş şekilleri, sorunları ve rollerinin ele alındığı forumun “Sivil Toplum” oturumuna Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da katıldı. Genel Müdür Güllüoğlu, gençlerin sivil toplumdaki rolünün önemine işaret ederek, gençlerin bu alanda daha fazla rol alması gerektiğini vurguladı.
 
Türk Kızılayı’nın yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarından da bahseden Güllüoğlu, sivil toplum kuruluşlarındaki kendi gönüllü ve profesyonel hizmetlerinden örnekler de vererek, gençlerden gelen soruları cevaplandırdı.