Suriyeli Misafirlere Tekerlekli Sandalye Yardımı

20/11/2015 Paylaş:   

Konaklama tesislerindeki Suriyeli misafirlere Dünya Gıda Programı (WFP) işbirliğinde gıda yardımında bulunan Türk Kızılayı, yakın bir zaman önce konaklama tesislerinin dışında yaşam mücadelesi veren Suriyelilere de yardıma başladı. Kendi imkanlarıyla yaşamaya çalışan Suriyelileri tespit için çalışma başlatan Kızılay, ailesinde engelli ya da yürüyemeyecek kadar yaşlı birey olanlara da yardım eli uzattı. Bu kapsamda 5 Suriyeliye tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.
 
Dünya Gıda Programı ile yürütülen işbirliği çerçevesinde konaklama tesislerinin dışında kendi imkanlarıyla yaşamaya çalışan Suriyelilere de gıda desteğinde bulunmak için harekete geçen Türk Kızılayı, tespit çalışmalarını sürdürüyor. Uzman Kızılaycılar, öncelikli olarak, sınıra yakın bölgelerde yaşayan Suriyeliler konusunda çalışıyor. Yürütülen bu çalışmalarda gıda dışı ihtiyaçları da tespit eden Kızılaycılar, özellikle engelli insanlara yardım için özel bir çaba gösteriyor.
 
Gaziantep’te gerçekleştirilen ihtiyaç tespit çalışmaları kapsamında yaşlı ve engelli 5 kişiyle karşılaşan ekipler, Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçerek tekerlekli sandalye talep etti. Teslim alınan araçları kapı kapı gezerek dağıtan Kızılaycılar, ailelerin sevinç gösterileriyle karşılandı. Türk Kızılayı, Suriyeli ailelerin benzer ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.