Haber Arşivi

5 / 0
20/11/2015

Suriyeli Misafirlere Tekerlekli Sandalye Yardımı

Konaklama tesislerindeki Suriyeli misafirlere Dünya Gıda Programı (WFP) işbirliğinde gıda yardımında bulunan Türk Kızılayı, yakın bir zaman önce konaklama tesislerinin dışında yaşam mücadelesi veren Suriyelilere de yardıma başladı. Kendi imkanlarıyla yaşamaya çalışan Suriyelileri tespit için çalışma başlatan Kızılay, ailesinde engelli ya da yürüyemeyecek kadar yaşlı birey olanlara da yardım eli uzattı. Bu kapsamda 5 Suriyeliye tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.
 
Dünya Gıda Programı ile yürütülen işbirliği çerçevesinde konaklama tesislerinin dışında kendi imkanlarıyla yaşamaya çalışan Suriyelilere de gıda desteğinde bulunmak için harekete geçen Türk Kızılayı, tespit çalışmalarını sürdürüyor. Uzman Kızılaycılar, öncelikli olarak, sınıra yakın bölgelerde yaşayan Suriyeliler konusunda çalışıyor. Yürütülen bu çalışmalarda gıda dışı ihtiyaçları da tespit eden Kızılaycılar, özellikle engelli insanlara yardım için özel bir çaba gösteriyor.
 
Gaziantep’te gerçekleştirilen ihtiyaç tespit çalışmaları kapsamında yaşlı ve engelli 5 kişiyle karşılaşan ekipler, Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçerek tekerlekli sandalye talep etti. Teslim alınan araçları kapı kapı gezerek dağıtan Kızılaycılar, ailelerin sevinç gösterileriyle karşılandı. Türk Kızılayı, Suriyeli ailelerin benzer ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ