Nizip Kan Alma Birimi Törenle Açıldı

30/11/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını güvenli ve düzenli bağışçılarından karşılamak için çalışan Türk Kızılayı, bölge kan merkezleri ve bunlara bağlı kan alma merkezleri açmayı sürdürüyor. Son olarak Gaziantep’in Nizip ilçesinde bir kan alma birimi hizmete girdi. İş adamı Bekir Özyurt’un maddi desteği ile inşa edilen tesis, Kızılay üst yöneticilerinin katıldığı törenle açıldı.
 
Nizip Devlet Hastanesi bahçesinde inşa edilen Ayşe-Bekir Özyurt Kan Alma Birimi’nin açılış törenine Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Ülke Alan Koordinatörü Göksen Yenigül, bölge şubelerinin başkanları ve Kızılay çalışanları katıldı. Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Kaymakam Harun Sarıfakıoğulları, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş da açılış töreninde yer aldı.
 
Törende bir konuşma yapan Genel Başkan Akar, iş adamı Bekir Özyurt’un ilçeye kan merkezi kazandırmak için karar aldığını, işin takipçisi olduğunu ve nihayetinde kan alma birimini inşa ederek Kızılay’a teslim ettiğini söyledi. Bu davranışın en önemli hayır işlerinden biri olduğuna dikkat çeken Akar, bağışçı Bekir Özyurt ve ailesine tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür etti. Maddi birikimlerini halkıyla paylaşan iş adamlarına her zaman ihtiyaç olduğunu da ifade eden Akar, bundan sonraki aşamada vatandaşların kan bağışı için daha fazla duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
İlk Kan Bağışı Protokolden
 
Böyle bir tesisi Nizip’e kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen iş adamı bağışçı Bekir Özyurt ise, merkezin hayırlı olmasını diledi.
 
Konuşmaların ardından kan alma biriminin açılışında emeği geçenlere plaket takdim edildi. Sonrasında dualarla açılışı yapılan merkezde ilk kan bağışında bulunanlar protokol üyeleri oldu.